ˆ

Ekran szczegółów informacji

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

UCHWAŁA Nr VII.54.2015 RADY POWIATU w GIŻYCKU z dnia 21 maja 2015 r. w sprawie stanowiska dotyczącego "Szpitala Giżyckiego" Sp. z o.o. w Giżycku

Informacja ogłoszona dnia 2015-06-01 13:50:46 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr 1 - brak tytułu

UCHWAŁA Nr VII.54.2015
RADY POWIATU w GIŻYCKU
z dnia 21 maja 2015 r.

w sprawie stanowiska dotyczącego "Szpitala Giżyckiego" Sp. z o.o. w Giżycku

Na podstawie § 42 ust. 2 oraz § 52 ust. 1 pkt 3 Statutu Powiatu Giżyckiego z dnia 15 grudnia 1998 r. stanowiącego załącznik do Obwieszczenia Przewodniczącego Rady Powiatu w Giżycku z dnia 6 sierpnia 2012 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu Statutu Powiatu Giżyckiego (Dz. Urz. Woj. Warmińsko – Mazurskiego z 2012 r., poz. 2303) uchwala się, co następuje:

§ 1

Rada Powiaty w Giżycku wyraża głębokie zaniepokojenie sytuacją prawną Szpitala Giżyckiego Sp. z o.o., którego jedynym wspólnikiem jest Powiat Giżycki, a zwłaszcza podejmowanymi w sprawie Szpitala działaniami Grupy Nowy Szpital Sp. z o.o. oraz decyzjami Sądu Okręgowego w Szczecinie. Zawieszenie w czynnościach Prezesa Zarządu Pani Anetty Gaweł oraz objęcie szpitala zarządem przymusowym w ocenie Rady są działaniami budzącymi poczucie niesprawiedliwości oraz niewspółmiernymi do wagi sporu, jaki powstał pomiędzy dotychczasowym zarządcą szpitala Grupą Nowy Szpital Sp. z o.o. a Powiatem Giżyckim właścicielem szpitala giżyckiego. Niepokój Rady pogłębia oświadczenie zarządcy przymusowego o reprezentowaniu interesów „Grupy Nowy Szpital” ze Szczecina w szpitalu giżyckim oraz ignorowaniu organów spółki. Destabilizacyjne działania „Grupy Nowy Szpital” w odczuciu Rady Powiatu wpływają negatywnie na bieżące zarządzanie szpitalem giżyckim, budzą obawy załogi, a w rezultacie mogą wywołać niepokój pacjentów oraz całej społeczności powiatu giżyckiego.

Rada Powiatu w Giżycku, mając na uwadze znaczącą rolę Szpitala Giżyckiego, jako placówki zabezpieczającej potrzeby zdrowotne mieszkańców nie tylko powiatu giżyckiego, ale całego obszaru płn.-wsch. Mazur, apeluje do wszystkich osób i instytucji właściwych o udzielenie pomocy w szybkim odzyskaniu władania nad Szpitalem przez jego jedynego właściciela – Powiat Giżycki.

Rada Powiatu w Giżycku jednocześnie zwraca się z prośbą do wszystkich pracowników Szpitala o zachowanie spokoju i dalsze, odpowiedzialne wykonywanie leczenia i opieki nad pacjentami oraz realizację świadczeń medycznych zamówionych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Rada Powiatu w Giżycku liczy na szybkie rozpatrzenie sporu między Powiatem Giżyckim i niesolidnym wykonawcą umowy na zarządzanie Szpitalem.

Wierzymy, iż polski wymiar sprawiedliwości rozpozna sprawę bez zbędnej zwłoki i w sposób nie powodujący zakłóceń w pracy giżyckiej placówki, biorąc pod uwagę szczególną misję, jaką wypełnia szpital w życiu lokalnej społeczności.

Jednocześnie Rada Powiatu w Giżycku oświadcza, iż wszelkie zamiary związane z próbami wrogiego przejęcia „Szpitala Giżyckiego” sp. z o.o. spotkają się ze zdecydowaną, zgodną z prawem reakcją Powiatu Giżyckiego.

§ 2

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu.

§ 3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Starostwo Powiatowe w Giżycku
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Sławomir Maculewicz
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2015-06-01
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Agnieszka Jarocka
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2015-06-01 13:50:41
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Sławomir Maculewicz
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2015-06-01 13:50:46
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Sławomir Maculewicz
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2015-06-01 13:50:46
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1076 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony